شرح خبر
به بهانه سومين سالروز بهره برداري از بوستان ملل
گردشگري محور توسعه ساري
گردشگري محور توسعه ساري

شهرداري ساري گردشگري را محور توسعه مركز استان دانسته و در راستاي پاسخگويي به مطالبات شهروندان پروژه هاي متعددي را با اين رويكرد به بهره برداري رسانده است


احداث بوستان ملل در حاشيه رودخانه تجن به مساحت 5/31 هكتار كه طي مدت 100 روز توسط شهرداري ساري و با حمايت شوراي اسلامي شهر در مهر ماه سال 93 با حضور دكتر لاريجاني رياست محترم مجلس شوراي اسلامي به بهره برداري رسيد ، مورد استقبال شهروندان و گردشگران قرار گرفت.

 

استفاده از ظرفيت هاي بالقوه در سطح شهر در راستاي پاسخگويي به مطالبات گردشگري در مركز استان، همواره مورد توجه مجموعه مديريت شهري ساري بوده است.


جزيره مصنوعي در دل رودخانه تجن فرصتي براي برگزاري جشنواره هاي فرهنگي، بومي، سنتي و نمايشگاه ها و نيز اجراي همايش هاي مختلف در راستاي استفاده از ظرفيت هاي كم نظير شهري در ساري شده است. اين جزيره به مساحت 2150 مترمربع كه با پل كابلي بطول 112 متر به اين بوستان متصل مي شود از جاذبه هاي بوستان ملل است.


شب هاي بوستان با استفاده از تاسيسات 10 برج نوري با نماد بهار نارنج جلوه اي خاص به خود گرفته و محيطي مناسب براي ورزش همگاني، تفريح و دورهمي هاي خانوادگي در آن مهيا شده است.


با توجه به استقبال شهروندان و گردشگران از اين ، سنگفرش محوطه ،نصب
  آب نما، افزايش ميز و صندلي براي استفاده شهروندان در محوطه، نصب لوازم ورزشي ويژه معلولين  و پيست دوچرخه سواري از امكاناتي بوده كه در سه سال اخير به ظرفيت هاي اين مكان افزوده شده است.

 

بوستان ملل امروز به عنوان يكي از نمادهاي گردشگري شهر ساري به حساب مي آيد كه با همت تيم مديريت شهري با هدف تامين الگوهاي سلامت شهر و نيز افزايش روحيه شادابي و نشاط در ميان شهروندان ساروي در راستاي تحقق رويكرد "فرهنگ همسنگ عمران" طراحي و ساخته شده است.

 

 

اين بوستان علاوه بر تامين نيازهاي تفريحي-ورزشي شهروندان و تامين زيرساخت هاي گردشگري در ساري، زمينه اي براي صميميت و گفتگو در محيط عمومي شهر و در نتيجه رشد و تعالي انديشه شهروندان بوجود آورده است.

 

از اين رو، مديريت شهري ساري در راستاي پاسخگويي به مطالبات شهروندان و با محوريت قرار دادن گردشگري در پروژه هاي عمراني اجراي عمليات فاز دوم اين بوستان در مساحتي بيش از 350 هكتار از پل كابلي شهيد رنجبر تا محله تنگه لته را در مسيري به طول بيش از 6 كيلومتر اغاز نموده است.رستوران، مسير پياده روي، محوطه بازي كودكان، پيست دوچرخه سواري، فضاهاي مذهبي و ... از جمله آيتم هايي است كه در فاز دوم اين بوستان پيش بيني شده است.

 
 
1396/07/17 تاريخ :
229 تعداد بازديد :
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:5
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal