شرح خبر
قدم به قدم در بوستان ولايت:
قدم سوم: كتابخانه ديجيتال
قدم سوم: كتابخانه ديجيتال

پس از معرفي بناي سردرب و آمفي تئاتر روباز در بوستان ولايت، درقدم سوم به معرفي مختصر يكي ديگر از بخش هاي اين مجموعه مي پردازيم


حركت به سوي جامعه اطلاعاتي الكترونيكي، كتابخانه‌ها را به سمت خودكارسازي، تاسيس شبكه‌هاي اطلاعاتي و تاسيس محيط كتابخانه ديجيتالي سوق مي‌دهد تا منابع اطلاعاتي را در يك شاهراه اطلاعاتي جهاني مثل اينترنت در دسترس قرار دهد.

 
 

كتابخانه ديجيتالي، مجموعه سازمان‌يافته‌اي از پيوندها به اسناد، نرم‌افزارها، تصاوير، پايگاه‌هاي داده‌اي و ... در يك شبكه و يا مجموعه‌اي از شبكه‌هاي رايانه‌اي است. هدف اين كتابخانه اين است كه كاربران را در يافتن اطلاعات مورد نياز از طريق منابع موجود در پايگاه‌هاي كتابخانه ياري كرده و وظايف مجموعه‌سازي، دسترس‌پذير ساختن و اشاعه را انجام دهد.

 

امروزه، يكي از علل عقب ماندگي جوامع شهري، دوري از مطالعه و كتابخواني است. رغبت به مطالعه و كتاب كاغذي، به دليل مشغله هاي فراوان در زندگي هاي شهري بسيار كم شده است؛ حال آنكه تحقيقات ميداني نشان مي دهد كه علاقه به كتابخواني در ميان مردم تنزّل جدي نداشته است. كمك گرفتن از ابزار روز مانند تلفن همراه هوشمند، تبلت و ... براي تسهيل مطالعه، يكي از بهترين راه هاي افزايش سرانه كتاب‌خواني است.

 

از اين رو، تأسيس كتابخانه ديجيتال در مجموعه بوستان ولايت، ضمن ايجاد بسترهاي فكري با هدف تأمين زيرساخت هاي زندگي شهري انسان محور، آسان‌سازي دسترسي به انواع كتب و ترويج امر مطالعه، منجر به تقويت روحيه مطالبه‌گري و رشد انديشه شهري خواهد شد. 

 

 ادامه دارد...
 
 
1396/06/19 تاريخ :
315 تعداد بازديد :
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:5
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal