شرح خبر
بسته خبري
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود در نظر دارد بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد


 

 
شهرداري ساري در هفته گذشته

 

  

گردشگري محور توسعه و اشتغال آفريني

 

شهردار ساري در جلسه شوراي اداري شهرداري ساري گردشگري را محور توسعه ساري دانست و اظهار داشت: با نگاه ويژه به سند چشم انداز ساري با محوريت گردشگري و اشتغال آفريني، توسعه متوازن شهر ادامه خواهد يافت.

 

 

 شهردار مركز استان با اشاره به اقدامات مجموعه مديريت شهري در سالهاي اخير بيان داشت: تغييرات و توسعه شهر ساري در زمينه آماده سازي زير ساخت هاي عمراني، فرهنگي و اجتماعي با محوريت توسعه پايدار شهري كه افزايش سطح مطالبات شهروندان را در پي داشته است نتيجه زحمات و تلاش هاي شبانه روزي مجموعه همكاران در شهرداري ساري است كه از همه آنان قدرداني مي نمايم.

 

 

در ادامه، عبوري به تلاش شبانه روزي مجموعه مديريت شهري و كاركنان شهرداري ساري در خصوص پروژه هدايت و ساماندهي آب هاي سطحي ساري اشاره كرد و گفت: با طرح كانال هدايت آب هاي سطحي جاگذاري لوله هاي كاروگيت 1400 كه براي اولين بار در استان در حال اجراست و پس از اتمام و اتصال به كانال ميدان فرح آباد معضل آبگرفتگي مرتفع خواهد شد.

 

 

 

افزايش روحيه خدمتي/ درآمد پايدار و توسعه شهري

 

در جلسه شوراي اداري شهرداري ساري، مهدي عبوري شهردارمركز استان تغييرات مديريتي مجموعه شهرداري را در راستاي افزايش روح خدمتي و تقويت انگيزه نيروي انساني دانست و اظهار داشت: بايد از توانمندي همكاران در زمينه هاي مختلف و در راستاي رسيدن به اهداف عاليه و چشم انداز ترسيم شده آينده مجموعه شهرداري استفاده گردد.

 

شهردار ساري با قدرداني از خدمات مهندس بصيرت شهردار سابق منطقه يك وي را به عنوان مشاورمنصوب نموده و در احكام جداگانه اي، اميد ذاكري را به عنوان شهردار جديد منطقه يك ، سيد كمال آقاميري را به سمت شهردار جديد منطقه دو، جابر ملكي را به عنوان شهردار جديد منطقه سه ساري و سيد حميد هاشمي را به سمت مديرعامل جديد سازمان عمران منصوب كرد.

 

 

مديريت شهري، حامي پژوهشگران حوزه هاي تخصصي ساري

 

در آيين رونمايي از مجموعه كتاب ساري پژوهي ، محمد محبوب، معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري ساري، به مناسبت دهه مبارك ولايت، با تبريك اعياد قربان و غدير، به نمايندگي از شهردار و اعضاء شوراي اسلامي شهر ساري از زحمات پژوهشگران و دست اندركاران توليد و انتشار مجموعه كتاب ساري پژوهي قدرداني كرد و اظهار داشت: احياء هويت، تاريخ و فرهنگ بومي ساري همواره مورد توجه مجموعه مديريت شهري بوده و شهرداري ساري آماده همكاري با همه دستگاه ها، اساتيد و بزرگان و پژوهشگراني است كه بخواهند در مسير اعتلاي ساري قلم بزنند و قدم بردارند و اميدواريم بتوانيم زيرساخت ها را براي اين امر مهم مهيّا نماييم.

 

 

پروژه فيبر نوري شهرداري ساري الگوي مناسبي براي ساير شهرهاي استان

 

مهندس يدالله طهماسبي مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات مازندران در بازديد از روند پيشرفت پروژه فيبر نوري با قدرداني از سازمان فاوا شهرداري مركز مازندران به‌دليل اجراي اين پروژه اظهار كرد: با توجه به اينكه موضوع امنيت و كيفيت بسترهاي ارتباطي امروزه مهم‌ترين آيتم در حوزه آي‌ تي به‌شمار مي‌آيد، ايجاد و راه‌اندازي شبكه ارتباطي فيبر نوري توسط شهرداري ساري اقدامي اثرگذار و ماندگار است.

 

طهماسبي خاطرنشان كرد: اجراي پروژه فيبر نوري توسط شهرداري ساري مي تواند الگوي مناسبي براي ساير شهرهاي استان باشد.

 

ساماندهي متكديان و كارگران فصلي

 

مسئول اداره هماهنگي و نظارت بر خدمات شهري شهرداري ساري به فعاليت هاي اين واحد اشاره و گفت: نظارت عاليه بر حسن اجراي رفت و روب و بارگيري و حمل پسماند در مناطق سه گانه شهرداري ، نظارت بر حسن انتظام امور جمع آوري و معدوم نمودن حيوانات موذي و ولگرد از اقدامات مستمر اين اداره مي باشد.

 

وي با اشاره به حضور متكديان و كارگران فصلي در سطح شهر و لزوم برنامه ريزي جهت ساماندهي آنان اظهار داشت: در اين زمينه با تعامل ميان شهرداري و ساير نهادهاي مربوطه ، طرح ساماندهي كارگران فصلي و متكديان اجرايي خواهد شد و در اين راستا با ايجاد گرمخانه و تجهيز آن در نقاط مختلف شهر نسبت به جمع آوري و ساماندهي افراد بي خانمان ، كارتن خواب و ... اقدام خواهد شد.

 

 

آموزش تفكيك پسماند از مبدا در جشنواره تابستانه اوقات فراغت

 

مديرعامل سازمان مديريت پسماند، اظهار داشت: با توجه به نزديك بودن عمليات اجرايي طرح تفكيك زباله از مبداء و در پي تعامل خوبي كه با معاونت فرهنگي-اجتماعي شهرداري ساري داشتيم، همزمان با برگزاري جشنواره تابستانه اوقات فراغت توسط اين معاونت، كارگاه هاي آموزشي تفكيك پسماند، خصوصاً آموزش چگونگي تفكيك و جداسازي زباله هاي تر و خشك در بوستان ملل ساري برگزار شد.

 

وي افزود: هدف از اين اقدام، به عنوان يكي از اقدامات فرهنگي-آموزشي سازمان، ارتقاي سطح آگاهي شهروندان به ويژه كودكان، از معضلات زيست محيطي ناشي از مديريت نامناسب پسماند و آشنايي با نحوه مديريت مناسب پسماند در منازل است.

1396/06/19 تاريخ :
138 تعداد بازديد :
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal