به‌منظور آگاهی از قوانین عوارض خودرویی کشور:

شهرداری ساری میزبان دومین کارگاه آموزشی سمیع شد

کد خبر : 5062229 آبان 1402اخبار 0
دومین کارگاه آموزشی سامانه ملی یکپارچه عوارض خودرویی کشور امروز دوشنبه با حضور کارشناسان این سامانه به میزبانی شهرداری ساری برگزار شد
شهرداری ساری میزبان دومین کارگاه آموزشی سمیع شد

 

به گزارش اداره ارتباطات شهرداری ساری، دومین کارگاه آموزشی سمیع (سامانه ملی یکپارچه عوارض خودرویی) صبح امروز دوشنبه به میزبانی سازمان مدیریت ، مهندسی و شبکه  حمل و نقل شهرداری ساری  در مجتمع آموزشی و رفاهی وزارت کشور در فرح‌آباد ساری با حضور علیرضا ملک‌زاده کارشناس مسئول سامانه سمیع، ثروت و زارعین کارشناسان فنی و پشتیبانی و توکلی رئیس اتحادیه کانون دفاتر پیشخوان استان مازندران، حمزه حسینی معاون شهرسازی شهرداری ساری، شهرام مهدوی کارشناس امور شهری اداره کل دفتر شهری و امور شوراهای استانداری مازندران، عباس اسماعیلی رئیس سازمان مدیریت، مهندسی حمل‌ونقل شهرداری ساری و کارشناسان حمل‌ونقل شهرداری‌های سراسر استان برگزار شد.

 عباس اسماعیلی رئیس سازمان مدیریت، مهندسی حمل‌ونقل شهرداری ساری با عنوان اینکه، سامانه سمیع سامانه‌ای برای پرداخت عوارض خودرو است که از یک سال گذشته از سوی وزارت کشور ابلاغ شد، گفت: این کارگاه فرصتی است تا با آموزش این سامانه از منافع سیستمی شهرداری صیانت کنیم.

رئیس سازمان مدیریت، مهندسی حمل‌ونقل شهرداری ساری بابیان اینکه آسیب‌های حوزه حمل‌ونقل شهرداری‌های استان در این کارگاه آموزشی احصا می‌شود تا شاهد حل مشکلات این حوزه باشیم، افزود: با توجه به جذابیت درآمدی در این سامانه وجود دارد، 90 درصد شهرها از سامانه سمیع استفاده می‌کنند و این مهم خبر خوشی برای شهرداری‌های استان است.

علیرضا ملک‌زاده کارشناس مسئول سامانه سمیع در ادامه این کارگاه آموزشی گفت: بر اساس مصوبه مجلس و قانون مالیات بر ارزش‌افزوده اشاره مستقیم به عوارض سالیانه آلایندگی دارد که برای خودروهای داخلی یک در هزار است و برای خودروهای وارداتی یک و نیم در هزار و ارزش گمرکی و سالیانه مبنای محاسبه عوارض سالانه خودرو است.

وی افزود: وظیفه محاسبه این عوارض بر عهده سازمان امور مالیاتی است لذا در سال 1402 برای خودروهای داخلی نیز یک و نیم در هزار محاسبه‌شده است.

ملک‌زاده از عضویت 1100 شهر فعال در سامانه سمیع خبر داد و گفت: بر اساس قانون جدید در سامانه سمیع علاوه بر تخفیف، عوارض شهروندی هم اعمال‌شده است که در صورت پرداخت عوارض سالیانه 20 درصد تخفیف دریافت می‌کنند.

 

 

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید