صبح چهارشنبه صورت گرفت:

دیدار مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با شهردار ساری در راستای توسعه ورزش شهر

کد خبر : 5059024 آبان 1402اخبار 0
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران صبح امروز چهارشنبه باهدف ترویج ورزش همگانی و توسعه ورزش شهر با شهردار ساری دیدار و گفتگو کرد.
دیدار مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با شهردار ساری در راستای توسعه ورزش شهر

 

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری ساری، محمدحسین قبادی شهردار ساری صبح امروز چهارشنبه با علی رجبی وند چالی دیدار و گفتگو کرد در این دیدار که علی عاشقان، سبحان بخشی، سید ذوالفقار شریفی و سید افشین راسخ اعضای شورای اسلامی شهر، عباد دلیری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری، حسین دلیری معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان مازندران، سید حمزه حسینی معاون شهرسازی شهردار و احسان مرادی فر رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیز حضور داشتند در خصوص مباحث ترویج ورزش همگانی، افزایش زیرساخت‌های ورزشی، توجه ویژه به بحث فرهنگی و ورزشی و مشارکت در امور فرهنگی ورزشی بحث و تبادل‌نظر شد.

محمدحسین قبادی شهردار ساری بابیان اینکه توسعه ورزش نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها است، گفت: شهرداری ساری در حمایت از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پارا آسیایی از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

وی افزایش سرانه ورزشی را از الزامات دانست و افزود: در حال حاضر ما از استاندارها خیلی عقب هستیم و نیاز است فضاهای ورزشی که داریم را به‌خوبی حفظ کنیم.

شهردار ساری انعقاد تفاهم‌نامه‌ بین اداره کل ورزش و جوانان و شهرداری ساری را در اجرای برنامه‌های ورزشی تفریحی لازم دانست و افزود: با همکاری این دو نهاد می‌توان نشاط و شادابی را در بین شهروندان ارتقا داد.

 قبادی خواستار توجه ویژه به ورزش مناطق محروم شد و گفت: توجه به مناطق کمتر برخوردار و کشف استعدادها و جانمایی امکانات ورزشی در این مناطق باید بیشتر از سایر مناطق در اولویت قرار گیرد.

وی به اهمیت توجه به ورزش همگانی در مرکز استان پرداخت و افزود: با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران، به دنبال این هستیم لاین دوچرخه‌سواری را در سطح شهر ساری راه‌اندازی و اجرایی کنیم.

علی رجبی مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با تأکید بر شورونشاط اجتماعی گفت: ظرفیت شهر ساری به‌عنوان مرکز استان خیلی بیشتر از این‌هاست.

رجبی خواستار مشارکت شهرداری در امور ورزشی شد و افزود: مردم به کارهای نو و تازه علاقه‌مند هستند؛ توجه به شورونشاط در بین مردم با اجرای برنامه‌های شاد و متنوع فرهنگی و ورزشی ایجاد می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران با اشاره به اینکه، به دنبال احیای ورزشگاه متقی ساری هستیم، گفت: مردم ساری با این ورزشگاه خاطرات خوبی دارند و با حضور در این استادیوم عشق می‌ورزند.

رجبی افزود: آماده واگذاری برخی اماکن ورزشی به شهرداری هستیم تا هم ازنظر اقتصادی به شهرداری کمک شود و هم در بحث نگهداری، شهرداری بتواند این اماکن را حفظ نماید.

وی بابیان اینکه با آماده‌سازی اماکن ورزشی در ترقی و پیشرفت ورزش مؤثر دانست و ادامه داد: احیای استادیوم‌های ورزشی ماهفروجک و استادیوم شهید متقی ساری با استفاده از ظرفیت شهرداری و با همکاری دوطرفه، قطعاً به آینده ورزش مرکز استان کمک شایانی خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: ما به کمک شهرداری‌ها در تمامی شهرها احتیاج داریم، هر هزینه‌ای که در حوزه ورزش شود سود آن‌هم به‌خوبی و با درخشش ورزشکاران بر خواهد گشت.

افشین راسخ عضو شورای اسلامی شهر ساری ضمن تقدیر از تحولات ایجادشده در ورزش ساری، گفت: پیش‌بینی ما این است که در آینده نزدیک رشد خوبی در تربیت‌بدنی استان شاهد باشیم.

وی افزود: فرصت‌های خوبی در حوزه ورزش و اماکن و زیرساخت‌های ورزشی در شهر ساری وجود دارد که نیاز است اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران توجه ویژه به این مباحث داشته باشد.

عضو شورای شهر ساری بیان داشت: ما همه حاضریم پای‌کار باشیم تا مرکز استان در بحث زیرساخت‌های ورزشی به جایگاه ویژه برسد و استعدادهای ورزشی شهرستان ساری نیز شکوفا شود.

سبحان بخشی دیگر عضو شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به اهمیت ورزش و افزایش شورونشاط، خواستار افزایش اماکن ورزشی شهر شد و گفت: علاوه بر اجرای مباحث فرهنگی ورزشی، توجه به مباحث سازه‌ها و زیرساخت‌های ورزشی باید در دستور ویژه قرارگرفته و اجرایی شود.

علی عاشقان عضو شورای اسلامی شهر ساری نیز در ادامه به اهمیت نقش ورزش در جامعه پرداخت و گفت: در حال حاضر موضوعات ورزشی اگر پیوست اقتصادی نداشته باشد؛ آسیب می‌بیند.

عاشقان خواستار توجه به بحث‌های فرهنگی شد و افزود: توجه به پیوست‌های فرهنگی در ورزش از اهمیت بالایی برخوردار است. در برخی ورزش‌ها اخلاق ورزشی فراموش‌شده که نیاز است روی این مباحث ویژه‌کار کرد.

وی ادامه داد: توجه به مناطق کم برخوردار و کمتر توسعه‌یافته و کشف استعدادهای ورزشی در این مناطق باید در دستور کار قرار گیرد.

سید ذوالفقار شریفی عضو شورای ششم شهر ساری بابیان اینکه ورزش از آموزش‌وپرورش و مدارس شکل می‌گیرد ولی متأسفانه ورزش در آموزش‌وپرورش کمرنگ شده است، گفت: پیش‌ازاین تمامی قهرمانان ما از آموزشگاه‌ها و مدارس کشف و رشد پیدا می‌کردند ولی در حال حاضر این تعامل بین ورزش و آموزش‌وپرورش وجود ندارد که نیاز است آموزش پرورش بیشتر وارد عمل گردد.

وی افزود: استادیوم شهید متقی یادگار و نماد فوتبال مرکز استان است، باید هرچه زودتر نسبت به احیای استادیوم مرکز استان تلاش شود.

رئیس هیئت کشتی مرکز استان جای خانه کشتی تخصصی و زورخانه‌ای در حد پهلوانان را در مرکز استان خالی دانست و خواستار توجه بیشتر به این موضوع شد.

شریفی از نام‌گذاری معابر شهر به نام قهرمانان خبر داد و گفت: برای تجلیل از پهلوانان و قهرمانان ورزشی بهتر است یکی از معابر شهری به نام آن‌ها نام‌گذاری شود.

وی، حمایت شهرداری و شورای شهر ساری را برای احیای ورزش مرکز استان اعلام کرد و افزود: تلاش می‌کنیم تا در آینده شاهد اتفاقات خوب در حوزه ورزش در شهر ساری باشیم.

احسان مرادی فر رئیس سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری ساری در این جلسه اظهار داشت: ما تنها شهری هستیم که ورزش صبحگاهی را در کل بوستان‌ها همه‌روزه برگزار می‌کنیم در بحث اماکن ورزشی این آمادگی وجود دارد که برای ترویج ورزش همگانی ورزش محلات را راه‌اندازی کنیم.

مرادی فر بر لزوم ترویج ورزش همگانی تأکید کرد و افزود: شهرداری ساری آمادگی دارد تا ورزش همگانی را به‌صورت ماهانه برگزار کند.

به توجه ویژه به بحث ترویج ورزش همگانی اشاره کرد و اظهار داشت: ما این آمادگی راداریم که در بحث پیاده‌روی خانوادگی را هرماهه انجام دهیم، ما در بوستان‌های مختلف پیست دوچرخه‌سواری را فعال کردیم.

حسین دلیری معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت: ورزش مازندران سرآمد کشور است و ورزشکاران ما تاکنون ۲۰۸ مدال کسب کردند که نشان از قدرت ورزش مازندران است.

وی افزود: شهر ساری هم سهم بسزایی در کسب این مدال‌ها داشته است. دختر تاریخ‌ساز ساروی اولین بانوی سهمیه گرفته در المپیک پاریس است که جزء افتخارات مرکز استان محسوب می‌شود.

عباد دلیری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری نیز ضمن تقدیر از همکاری همه‌جانبه شهرداری ساری در امورات فرهنگی ورزشی شهر، اظهار داشت: شهرداری ساری در تمامی برنامه‌ها و رویدادهای ورزشی پای‌کار است.

وی خواستار مشارکت شهرداری ساری در مباحث زیرساخت‌های ورزشی شد و افزود: به دنبال این هستیم که ساری را یک شهر ورزشی کنیم و با افزایش و احیای زیرساخت‌های ورزشی با کمک شهرداری به پیشرفت ورزش مرکز استان سرعت ببخشیم.

 

 

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید