استفاده از حمل و نقل درون شهري :

ايجاد شهري سالم / حفظ محيط زيست / روان سازي ترافيك

کد خبر : 260418 دی 1396اخبار 0
استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل درون شهري اعم از تاكسي و اتوبوس ضمن ايجاد شهري سالم و كاهش آلودگي هاي زيست محيطي تاثير مهمي در روان سازي ترافيك خواهد داشت
ايجاد شهري سالم / حفظ محيط زيست / روان سازي ترافيك

 

 

 

امروزه حمل و نقل درون شهري با توجه به افزايش جمعيت و ماشيني شدن زندگي نيز بار ترافيكي در شهر نياز به برنامه ريزي هاي دقيق دارد.

 

در شهرساري 2 هزار 848  تاكسي و 157 خودرو ون براي جابجايي مسافر در حمل و نقل درون شهري در حال خدمت رساني به شهروندان مي باشد.

 

اين تعداد تاكسي و نيز خودروهاي شهروندان در سطح شهر ترافيك سنگيني را در ساعات مختلف ايجاد خواهد كرد .

 

با توجه به تردد خودروهاي تك سرنشين در سطح شهر ، فرهنگ سازي در زمينه استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومي درون شهري  مي تواند كمك موثري در زمينه كاهش آلودگي هاي صوتي ، زيست محيطي و نيز روان سازي ترافيك انجام دهد كاهش تردد خودروهاي شخصي و استفاده از اين ناوگان در كنار اجراي قوانين راهنمايي و رانندگي در راستاي  فرهنگ مطلوب ترافيكي دركنار پروژه هاي عمراني مانند احداث روگذرها (پل شهيدان رضايي ، پل هاي شهيد نوري ) زيرگذرها (ميدان فرح آباد ، پل گردن ، شهيد كمالي ) و دوربرگردان ها توانسته است از بار ترافيكي شهر خصوصاً در نقاط گره ترافيكي بكاهد بي ترديد ارتقاء فرهنگ شهروندي و تبيين حقوق شهروندي مي تواند اين معضل را به كمترين ميزان خود برساند.

 

 

احداث ايستگاههاي تاكسي در نقاط مختلف شهر  با برنامه ريزي و بر اساس نيازسنجي جغرافيايي و خطوط موثر حمل و نقل پيش بيني و اجرايي شده است.

 

ميدان ساعت به عنوان مركز شهر ، پايلوت عبور و مرور ايستگاههاي تاكسي در نظر گرفته شده و مسيرهاي ساعت – بلوار امام رضا ، ساعت به ششصد دستگاه ، ساعت – ميدان امام و ساعت به بلوار كشاورز ناوگان حمل و نقل شهري را به سوي 4 جهت جغرافيايي هدايت مي كند تا توزيع متوازن خدمت رساني به شهروندان به خوبي صورت پذيرد.

 

با الحاق 10 محله به شهر ساري و تاكيد مديريت شهري مبني بر ارائه خدمات به شهروندان و توسعه متوازن مركز استان ، سازمان تاكسيراني شهرداري ساري ايستگاههاي متعددي را براي تسهيل در عبور و مرور شهروندان اين مناطق در نظر گرفته است كه مي توان از مسير هاي پل گردن- قارن ، بلوار كشاورز- بالادزا ، بلوار كشاورز –مهدشت ، بلوار كشاورز –آهي دشت به عنوان اهم آنها نام برد.

 

اميد است با همراهي شهروندان و همت شهرداري ساري شهري سالم و شهروندان سالم و توسعه پايدار افق فرداي ساري باشد

 

در پايان تعدادي از ايستگاههاي تاكسي براي آگاهي شهروندان و استفاده بهينه آنان از حمل و نقل و عمومي ارائه مي گردد.

1-ميدان خزر ابتداي كمربندي

2- ميدان امام ابتداي بلوار آزادي

3-ميدان امام كوچه بهزادي

4-ميدان ساعت ابتداي مدرس

5-ميدان ساعت ابتداي انقلاب

6- ميدان ساعت خيابان جمهوري

7-ميدان شهدا ابتداي بلوار طالقاني

8-خيابان 18 دي

9- خيابان انقلاب

10- ابتداي كمربندي شرقي جنب ميدان هلال احمر

11-ابتداي قارن

 

روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید