بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 1054921 بهمن 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

ایجاد رفاه ، نشاط و امیدآفرینی برای شهروندان محور فعالیت های مدیریت شهری

مهدی عبوری شهردار مرکز استان ، در مراسم افتتاح اولین تونل شهری مازندران در ساری ضمن گرامیداشت دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه به شهروندان اظهار داشت: حل معضل ترافیک از مشکلات اساسی مدیریت شهری در شهرهاست و معتقدم با برنامه ریزی ، پیگیری و تلاش این معضل کاهش پیدا خواهد کرد.

 

عبوری به احداث تونل شهری شهید سید مصطفی علمدار در میدان هلال احمر اشاره کرده و ادامه داد: در این منطقه ایجاد تقاطع غیر هم سطح در دستور کاربوده  که با پیشنهاد مشاور طرح به دلیل ازدحام تردد خودروها  احداث تونل شهری مورد تصویب قرار گرفت.

 

شهردار ساری در ادامه اندیشه مدیریت شهری را ایجاد رفاه ، نشاط و امیدآفرینی برای شهروندان عنوان کرد و اظهار داشت: این امر با کار ، علم و تجربه انجام خواهد شد.

 

 

بازدید شهردار ساری از سازمان مدیریت پسماند

مهدی عبوری از سازمان مدیریت پسماند و نیز آزمایشگاه فنی مکانیک خاک شهرداری مرکز استان بازدید کرد.

 

در این بازدید شهردار ساری از نزدیک در جریان روند عملکرد سازمان مدیریت پسماند و آزمایشگاه فنی مکانیک خاک قرارگرفته و راهکارهای لازم در راستای ارائه خدمات بهتر و تسریع در رسیدگی به امورات شهروندان را رائه نمود.

 

 

ایستادگی ملت ایران، پیام مهم انقلاب است

مهدی عبوری شهردار مرکز استان ،  در مراسم نمادین برش کیک ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی که به همت امور بانوان و خانواده شهرداری مرکز استان و با حضور چهل نفر از دختران خانواده شاهد شهرداری به میزبانی سازمان مدیریت پسماند برگزار شد، اظهار کرد: خدا را شاکریم که ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را شاهد هستیم و امروز به شکرانه جشن می گیریم.

 

وی با بیان اینکه ایستادگی ملت ایران، پیام مهم انقلاب است، افزود: مجال و فرصت اشتغال بانوان در جامعه از برکات انقلاب اسلامی است و نباید از کنار این مسائل به سادگی عبور کرد.

 

 

بازدید شهردار ساری از شهرداری منطقه سه

مهدی عبوری شهردار مرکز استان صبح یکشنبه 14 بهمن ماه از شهرداری منطقه سه بازدید کرد.

 

وی در این بازدید ضمن بررسی روند رسیدگی به امور شهروندان ، دستورات ، راهکارها و رهنمودهای لازم را جهت تسریع خدمت رسانی به شهروندان به کارکنان شهرداری منطقه سه ابلاغ کرد.

 

 

آیین افتتاح تونل شهری همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در تداوم انجام پروژه های عمرانی

مهدي عبوري شهردار ساري در گفتگويي با تاکید بر تقویت زیرساخت ها در اجرای پروژه های عمرانی  ، اظهار داشت: بي ترديد  قرار گرفتن  قطار توسعه شهر بر ريل گردشگري عامل مهمی در توسعه مرکز مازندران است و مدیریت شهری با جدیت بر استمرار این راه حرکت خواهد کرد و پروژه ها و برنامه هایی که مسیر پیشرفت ساری را شتاب خواهد داد در دستور کار قرار می گیرد.

 

عبوری افزود: احداث اولین تونل شهری استان مزین به نام جانباز شهید سید مصطفی علمدار در میدان هلال احمر از بلوار دفاع مقدس بسمت بلوار امام رضا از اقدامات شهرداری ساری در جهت روان سازی ترافیک ورودی شرقی مرکز استان و در راستای اجرای طرح جامع ترافیک ، و به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بهره برداری خواهد رسید.

 

 

دیدار شهردار ساری با کارکنان شهرداری مرکزی

مهدی عبوری شهردار مرکز استان، صبح پنجشنبه 18 بهمن ماه از دوایرمختلف شهرداری مرکزی بازدید و با کارکنان گفتگو کرد.

 

در این بازدید ، شهردار ساری ضمن نظارت بر روند اجرای امورات اداری شهروندان در حوزه مدیریت شهری توسط کارکنان ، رهنمودهای لازم را جهت تسریع خدمت رسانی به شهروندان ابلاغ نمود.

 

 

ساری الگوی مناسبی برای سایر شهرها

حضرت آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران در مراسم بهره برداری از اولین تونل شهری استان در ساری  طی سخنانی با گرامیداشت دهه مبارک فجر و تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س) گفت: آرامش امروز ما مدیون جان فشانی ها و ایثارگری های رزمندگان و جانبازان و شهداست و ما وامدار این عزیزان هستیم.

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به رقم همه توطئه‌های دشمنان قسم خورده انقلاب به 40 سالگی رسید، گفت: افتتاح اولین تونل ‌شهری استان به نام یکی از شهدای جانباز شهر ساری رقم خورده است که این مسئله را مجموعه شهرداری با اعتقادات انقلابی این شهید به سرانجام رساندند.

 

 

شهردار ساری نماد رویش جوانه های انقلاب

سید مسعود مدینه رییس شورای اسلامی شهر ساری در آیین افتتاح اولین تونل شهری استان  با گرامیداشت دهه مبارک فجر و تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه اظهار داشت: مجموعه مدیریت شهری در راستای تحقق برنامه ریزی های صورت گرفته ، ضمن باز تعریف هویت شهری شتاب بخش حرکت مسیر توسعه ساری بوده است.

 

مدینه در ادامه احداث اولین تونل شهری استان در ساری را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: تمایز این پروژه با سایر پروژه ها ، احداث آن در شرایط سخت اقتصادی کشور و نام نهادن به نام شهید جانباز سید مصطفی علمدار است.

 

 

آیین افتتاح اولین تونل شهری مازندران شهید سید مصطفی علمدار

در هشتمین روز از سالگرد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ، تونل شهری مزین به نام جانباز شهید سید مصطفی علمدار که در راستای تحقق گزاره " روان سازی ترافیک مرکز استان "در مسیر بلوار دفاع مقدس به بلوار امام رضا(ع) به همت شهرداری ساری احداث شد طی مراسمی که با حضور حضرت آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان ،معاون عمرانی  استاندار مازندران ، دامادی و یوسف نژاد نمایندگان ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی ، رضایی فرماندار مرکز استان ، طوسی مدیرکل امور بانوان وخانواده استانداری ،فرماندهان انتظامی استان ، مدیران کل دستگاههای اجرایی ،  اعضای شورای اسلامی شهر ، خانواده معظم شهداء ، یادگاران هشت سال دفاع مقدس ، مدیران دستگاههای اجرایی برگزار شد ، مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

 

 پیگیری و انجام خدمات شهری مطلوب و مستمر به شهروندان / فرهنگ سازی و آموزش در زمینه ساخت و سازها

هفتمین جلسه پرسش و پاسخ با محوریت موضوع " شهروندمداری" در ساعت 16 روز دوشنبه 97/11/15در محل روابط عمومی عمارت شهرداری برگزار شد.

 

درابتدای این نشست محمدحسین قبادی شهردار منطقه 2 ساری، به بیان مواردی از عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود پرداخت. بنا به گفته های قبادی، برخورداریِ بیشتر از کاربری های تجاری و اداری و همچنین وجود بازارهای اصلی و قدیمی شهر با مختصات جمعیتی 110 هزارنفری و مساحتی بالغ بر 1600 هکتار از ویژگی های این منطقه از شهر می باشند.

 

همچنین قبادی، تلاش جهت بهبود وضعیت محور مواصلاتی از بلوار پاسداران به بلوار امام روح الله و بازپیرایی و اصلاح هندسی برخی از معابر شهر همچون خیابان خاقانی،  پیاده روسازی محدوده شهدای گمنام در امام زاده یحیی (ع)  را نیز بخش دیگری از فعالیت های شهداری منطقه 2 عنوان کرد.

 

 

نشست هم اندیشی در راستای تهیه و تصویب طرح تفصیلی شهر

نشست هم اندیشی با حضور فرزانه معاون شهرسازی و امور مناطق ، اصفهانی مسئول طرح تفصیلی ، قربانی مسئول اداره طرح ها و توسعه شهری و کارشناسان حوزه شهرسازی شهرداری مرکز استان ، نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی مازندران و همراهی مشاور و تهیه کننده طرح جهت بررسی کاربری ها و طرح های پیشنهادی شبکه معابر در راستای تهیه و تصویب طرح تفصیلی شهر ساری برگزار شد.

 

در این نشست ، مشکلات ، پیشنهادات و راهکارهای لازم جهت تهیه و تصویب طرح مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

مهار حریق در بازار چهارسوق ساری

سید حمید هاشمی، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری اظهار داشت: حوالی ساعت22 و 30 دقیقه شنبه 13 بهمن ماه یک مورد آتش‌سوزی در بازار چهارسوق به سامانه 125 آتش‌نشانی اعلام شد که بلا فاصله آتش نشانان با امکانات و تجهیزات لازم از دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.

 

هاشمی با اشاره به سرعت سرایت حریق به مغازه های همجوار گفت: آتش‌سوزی در یک فروشگاه لوازم و تزیینات آشپزخانه رخ داد که در هنگام رسیدن آتش نشانان، حریق در محل حادثه کاملا شعله ور و به سرعت در حال سرایت به مغازه های همجوار بود.

 

 

حضور شهرداری ساری در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی

به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، نمایشگاهی به موضوع دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی با حضور شهرداری ساری و دستگاه های اجرایی استان مازندران در سالن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ساری برگزار شد.

 

شهرداری ساری با حضور در این نمایشگاه به ارائه دستاوردهای مختلف این دستگاه در حوزه های شهرسازی، حمل و نقل و ترافیک، عمران و آبادانی و بازآفرینی شهری پرداخته است.

 

شهروندان ساروی و هم استانی های مازندرانی می توانند از روز شنبه 13 بهمن تا دوشنبه 22 بهمن ماه 1397 از ساعت 8 صبح لغایت 18 عصر از این نمایشگاه در سالن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران واقع در میدان امام خمینی(ره) ساری، بازدید نمایند.

 

 

توجه ویژه مدیریت شهری به بانوان

يكي از مهم‌ترين مواردي كه مي‌تواند موجب ارتقاي سطح فرهنگي، اجتماعي هر شهري شود، توجه ويژه به نيمي از جمعيت شهري يعني بانوان است. تمركز بر مقوله نشاط و پويايي اجتماعي كه مقدمه‌اي اساسي براي رسيدن به توسعه پايدار است، بدون درنظر گرفتن نيازهاي روحي و جسمي و معنوي بانوان نمي‌تواند منجر به نتيجه مطلوبي شود.

 

شهرداري ساري با نگاه ويژه‌اي كه مهدي عبوري به در نظر گرفتن جايگاه ويژه براي بانوان مركز استان مازندران در اين سال‌ها داشته، در كنار افتتاح پروژه‌ها و اجراي برنامه‌هاي مختلف با رويكرد كلي و بدون در نظر گرفتن جنسيت، براي ارج‌گذاري به مقام شامخ «زن»؛ به طور ويژه، پروژه بزرگ «باغ بانوان» را طراحي و آماده‌سازي كرد كه در مراحل پاياني ساخت قرار دارد.

 

باغي در ابتدای بلوار فرح‌آباد (جاده دریا) كه حدود 8 هكتار وسعت دارد و داراي امكانات متنوعي همچون پيست دوچرخه‌سواري، اتاق مادران، فضاي وسيع پياده‌روي، گلخانه، مهد كودك، زمين‌هاي مختلف ورزشي و... دارد و با بهره‌برداري بهينه مي‌تواند اتفاقي ماندگار در عرصه فرهنگي و اجتماعي مازندران باشد.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید